O čem je HP 1...

22. září 2008 v 16:53 |  ... a kámen mudrců.
Plakát
Originální název: Harry Potter and the Philosopher's Stone
Žánr: dobrodružný, fantasy, rodinný
Rok výroby: 2001
Režie: Chris Columbus
Malý Harry Potter žije v domě č.4 v Zobí ulici a rozhodně nejde říct, že by si prožil šťastné dětství. Bydlí u své tety a strýce - pana a paní Dursleyových - a jeho život mu neznepříjemňují pouze oni, ale také jeho bratránek Dudley. Po deseti letech života u Dursleyů začnou náhle chodit Harrymu tajemné dopisy.Strýc Vernon pozná, že jde o dopisy ze školy čar a kouzel v Bradavicích,
a protože nechce, aby se Harry dostal do kontaktu s kouzelnickým světem, všechny dopisy zabaví a všichni odjedou na opuštěný ostrov uprostřed moře, kam se, podle Vernonova uvážení, žádná pošta nedostane. V tom se ale mýlil. O půlnoci na Harryho jedenácté narozeniny - 31.července, je však znenadání navštíví poloobr Hagrid a oznámí překvapenému Harrymu to, co se mu snažily sdělit dopisy - že má od září nastoupit do prestižní Školy čar a kouzel v Bradavicích. Harry se zároveň dozvídá, že je čarodějem, a také o smrti svých rodičů,kteří nezemřeli - jak si dodteď myslel, při autonehodě, ale že je zabil zlý čarodějLord Voldemort. Postupně také zjišťuje, že je ve světě kouzelníků slavný - Voldemort se totiž snažil zabít i jeho, to se mu ale nepodařilo a Harry se tak stal prvním, kdo jeho smrtící kletbu přežil. Voldemort přitom navíc ztratil věšinu své síly, čímž se světu kouzelníků značně ulevilo. Po Voldemortově pádu nastalo deset let klidu.
Ráno Harry s Hagridem navštíví hospodu Děravý kotel a Příčnou ulici, kde si Harry vybere v bance, která patří skřetům, peníze, zděděné po rodičích, a nakoupí si školní potřeby a od Hagrida dostane sovu, kterou pojmenuje Hedvika. Prvního září na nádraží King´s Cross projde přepážkou( po poradě s paní Weasleovou) mezi nástupišti devět a deset, čímž se dostane na Nástupiště 9 a 3/4, kde nasedne na Bradavický expres. Skamarádí se zde také se zrzavým chlapcem Ronem, ale také se svým od té doby velkým nepřítelem Dracem Malfoyem, doprovázeným svými kumpány Crabbem a Goylem. Poprvé se zde setká i s Hermionou Grangerovou a Nevillem Longbottomem.
Ve škole jsou Harry i Ron Moudrým kloboukem zařazeni do koleje Nebelvír. Malfoy, Crabbe i Goyle jdou do Zmijozelu. Moudrý klobouk i u Harryho rozhodoval kam s ním, ale jelikož už Harry zjistil, že ze Zmijozelu vzešlo nejvíce špatných kouzelníků - mezi nimi i Lord Voldemort, přesvědčí kloubouk, aby ho poslal do Nebelvíru. Už při oslavě zahájení školního roku si Harry všimne profesora Snapa, který se na Harryho divně kouká. Později se Severus Snape stane jeho nejneoblíbenějším učitelem.Severus je navíc i ředitelem Zmijozelské koleje.
Po události, kdy Hermionu Grangerovou napadne horský troll, se stane Harryho nejlepší kamarádkou. Postupně se vytvoří nerozlučná trojice kamarádů (Harry, Ron a Hermiona). Harry se také ukáže být dobrým ve famfrpálu. To je hra na košťatech. Každý tým má sedm hráčů. Tři střelce, kteří hrají s Camrálem. Dále dva odražeči, kteří mají na strosti dva míče potlouky, které posílají proti soupeřům s Camrálem. Golman, který hlídá tři obruče a nakonec chytač. Ten chytá zlatonku, která přináší danému mužstvu sto padesát bodů. Stane se členem Nebelvírského famfrpálového týmu a vyhraje hned první zápas proti Zmijozelu. Harry je chytačem.
Na základě vlastního pátrání Harry usoudí, že se někdo snaží ukrást kámen mudrců, který je uložen ve škole. Jeho hlavním podezřelým je Snape, ale když se dostane až do komnaty, kde je kámen uložen, zjistí, že jej chce ukrást nenápadný koktavý profesor Quirell. Ten jej chce předat svému pánovi, kterým je právě vrah Harryho rodičů Lord Voldemort, který se tak snaží vrátit k moci. Harrymu se kámen nakonec podaří před Voldemortem a Quirrellem zachránit a návrat Voldemorta odložit.
Zdroj: bestgirls4.blog.cz
a osobnosti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alik alik | Web | 22. září 2008 v 18:10 | Reagovat

1 je dobrá hlavně v tom že sou tam všichni prostě takový ty ještě nezkažený děti, se jim dost povedla ^-^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama